Düzce Fındık Borsası

Düzce Fındık Borsası

Düzce Fındık Borsası ile ilgili genel bilgiler.

Tarihçe

Borsamız 03.11.1994 tarih ve 1994/92 sayılı bakanlar kurulu kararı ile kurularak 1995 yılı başından itibaren  hizmet vermeye başlamıştır.

Borsamızın kotasyonuna dahil ana maddesi Fındık olup, diğer kotasyon maddeleri; buğday, arpa, çavdar, mısır, nohut, buğday unu, kepek, kuru fasulye, mercimek, ayçiceği, kasaplık, büyükbaş ve küçükbaş canlı hayvan, et, süt, yumurta, peynir, kümes hayvanları, tomruk, keresteden oluşmaktadır.

Ticaret Borsaları; 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun 28. Maddesinde belirtildiği gibi borsaya dahil maddelerin alım satımı ve borsada oluşan fiyatlarının tespit, tescil ve ilanı işleriyle meşgul olmak üzere kurulan kamu tüzel kişiliğe sahip kurumlardır.

Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgili Ticaret Borsası Üyeleri, Çok Kıymetli Düzceliler; Düzce Ticaret Borsası Yönetim Kurulu ve Meclisi ile birlikte her yıl yoğun bir çalışma dönemi geçiriyoruz. Yönetim Kurulumuz hızlı ve kaliteli hizmet sunan, yüzde yüz üye memnuniyetine odaklanmış, hesap verebilir, öncü bir Ticaret Borsası vizyonundan hareketle, katılımcılığı en üst düzeyde tutma ilkesini benimsemiş ve bu doğrultuda Borsanın misyon, vizyon ve temel değerlerini Borsa üyeleri, yönetim kademesi ve çalışanları ile paylaşmıştır. Geride bıraktığımız yıl içerisinde yasaların bize verdiği yetkilerin yanı sıra bölgemizi, üyelerimizi ilgilendiren birçok konuda çözümün bir parçası olmak için sistemli, planlı çalışmalar yürüttük.

Dünyadaki küreselleşme, hızlı teknolojik gelişme, yeni oluşan pazarlar, insanların ihtiyaçlarının ve beklentilerinin değişmesi sonucunda ortaya çıkan değişim ve sürekli olarak artan rekabet ortamı karşısında, eskisinden daha stratejik düşünmekte ve stratejik planlama yapma, stratejik kararlar alma faaliyetlerine daha fazla önem vermek zorunda kalmaktadırlar. Bu nedenle Düzce Ticaret Borsası olarak 2016-2019 yılları için Stratejik Plan hazırlığı yaptık ve hayata geçiriyoruz.

Düzce Ticaret Borsası olarak üyelerimizin her zaman yanındayız. Çabalarımız Düzce’yi hep mevcut potansiyelleri, pozitif değerleriyle gelişmiş bir şehir olarak bilinirliğinin artması yolunda olmuştur. Hedefimiz, gelecek yıllarda hem Borsamız hem de Düzcemiz’i çağdaş değerleriyle daha da ileriye taşıyabilmektedir. Bu süreçte gönül vererek çalışmalarını sürdüren Yönetim Kuruluna, Meclis Üyelerine, Genel Sekreterimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. 2016-2019 yılı Stratejik Planının başta üyelerimiz olmak üzere şehrimize ve bölgemize yararlı olmasını temenni ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde çağdaş yönetim metotlarını kullanarak, takım ruhu ile görevimizi en iyi şekilde başaracağımıza inanıyor, saygılarımı sunuyorum.

 

İletişim

DÜZCE TİCARET BORSASI

Adres: D-100 Karayolu Üzeri İhsaniye Köyü Mevkii DÜZCE

Telefon  : 0380 536 52 17

Faks       : 0380 536 52 18

E-Posta  : [email protected]

 

 

Yazımızdaki bütün içerik Düzce Ticaret Borsası resmi internet sayfasından alınmıştır.

Özet
recipe image
Konu
Düzce Fındık Borsası
Yazar
Published On

Bir önceki yazımız olan Fındık Fiyatları başlıklı makalemizde Ağustos 2017 Fındık Fiyatları, Akçakoca Fındık Fiyatları ve Çarşamba Fındık Fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir